הרגלי בריאות קלים שישפרו את החיים שלך. מאד.

המילה הרגל מפחידה קצת לא ? היא מרמזת על שינוי והשינוי לא ידוע והאוטומט שבראש לא אוהב דברים לא ידועים.

לכן בלי להרגיש אנחנו דוחים הרבה הזדמנויות לשפר את חיינו בקלות רק בגלל אי הנוחות ואי הידיעה מי אהיה אחרי השינוי.

זה ממש מנגנון של התת מודע ואין מה לדאוג ממנו. לכולנו יש אותו וזה כמובן גם הרגל בריא. הוא שומר עלינו מפני החלטות פזיזות שאולי לא יתאימו לנו.

המאמר הזה יתחיל להזיז קצת את מנגנון הנוחות ומגמיש אותו כי אנחנו רוצים שיפור בחיינו.

זו רשימה קצרה שאפרט הפוסטים הבאים אבל נתחיל במתיחות עדינות לשינוי בתודעה כדי להקל על המעבר :

1. לאט לאט. כמה פשוט ככה חמקמק. 

כשבוחרים לשפר את החיים, הורדת הילוך, היא אחת הפעולות הפשוטות שמשפיעות בענק.

זה אומר מ מ ש לאט. וכל פעולה.

חותכים ירקות ל א ט

מסתבנים ל א ט

שותים קפה לאט לאט בלגימות קטנות

ברור נכון ?

זו תועלת כפולה. גם לשמור על הגוף שלא אוהב את המהירות בעיקר במה שקשור לעיכול.

וגם, ההנאה מכל פעולה ארוכה ממש תורגש היטב כי הגוף צורך הרבה פחות אנרגיה ושומר על מתח נמוך.

זה עובד נפלא.

האתגר ? לזכור להקפיד לעשות הכל  ל א ט.

וגם אם לא ניתן, לפחות להגיד לעצמי שעכשיו אני ממהרת ובהמשך אוריד טורים, גם יעזור.

 

2. מים

כתבו מספיק כמה שהגוף שלנו, המשקף את עולמנו הוא בראש ובראשונה, מיסוד המים.

זו חוכמה קצת יותר גדולה לזכור לשתות אבל השינוי מורגש היטב.

בלי להסתבך יותר מדי, פשוט התרגלו:

לשתות על קיבה ריקה מים חמימים – גם בקיץ – עם מעט לימון.

ומדי שעה כוס נוספת.

כמובן הכל פשוט למלא בקבוק של ליטר ולעקוב כמה פעמים ביום הוא התרוקן. זה משתנה לפי מצב בריאותי, עונה, הרגלים שונים וכמובן יתר התזונה שלכם.

אם אוכלים לא שותים ! אל תדללו את אנזימי העיכול בזמן האוכל, ואם בכל זאת תרצו לשתות, גם יהיה טוב להתרגל למים חמים ונעימים ולא לקרר בפתאומיות את הבטן עם משקה קר בזמן שאש העיכול בשיאה.

3. שינה

נמצאים שעות במיטה אבל לא ממש ישנים ? לאורך זמן זה מתיש ומחליש

יש סיבות שונות לחוסר שינה מספקת או איכותית,

אני רוצה להציע שיפורים שיעזרו להירדם ומתאימים לרוב הסובלים מאינסומניה :

א  אלקטרוניקה – לא בחדר וגם לא לפני השינה אם אתם רגישים. הגלים הללו משבשים את גלי המוח, ובשעות הערב הגוף מתכונן להוריד הילוך ומקבל ההיפך, אפילו בלי להיכנס לתוכן שרואים כמו חדשות קשות או סדרות מתח שמעלות דופק ואדרנלין. ילדים צריך ממש להרחיק לפחות שעה לפני שתרצו להרדימם

ב  אוכל ושתיה – באופן כללי רצוי לסיים לאכול עד שבע בערב. כמובן שלא תמיד זה אפשרי,אבל זה השעון הטבעי של הגוף. ככל שתסכימו לשתף איתו פעולה, כך יקל עליכם. מה שבטוח שמזון כבד כמו בשר, או מתובל בכבדות, ממש יקשו עליכם להירדם ולישון עמוק.

ג  טקסים ואירועים – כן, שינה היא דבר מספיק חשוב שתקדישו זמן להיערך אליו, בפרט אם אתם סובלים מחוסר שינה. לדוגמא, החדר צריך להיות מאוורר ונקי, את הנעליים והרחוב השאירו מחוץ לחדר ובעיקר לא מתחת למיטה, סגרו דלתות של אמבטיה והיכנסו למיטה נעימה שנשארה מסודרת מהבוקר. למשקיעים, פנקו את החדר עם ריחות טובין ומרגיעים – אפשר גם לטפטף שמנים אתריים ריחניים על השמיכות במקום נסתר, שלא יגע בעור ולא יותיר כתמים. שימו בקרבתכם את הפינוק הלילי- קרם איכותי, ספר או יומן, שגם לתודעה יהיה עייף להיזכר מדי לילה שעכשיו זה זמן איכות שלכם עם עצמכם.

4. טבע

אם יכולתי לצמצם את הרשימה לנושא אחד בלבד, הוא היה הטבע. המרפא הטבעי, העוצמתי והזמין ביותר. כמובן, ללא עלות.  במדינה קטנה כשלנו בכלל מושלם כי אפשר לבחור כל כך הרבה אזורים מגוונים ויחסית בהישג נסיעה לא ארוכה מדי, ממש מתנה לחיים.

גם בטבע צריך לדעת איך לנהוג כדי להינות מהריפוי הטבעי, ועל כך אפרט מאד בנפרד, אבל בינתיים פשוט אמליץ שתקבעו עם עצמכם מדי שבוע לפחות שעתיים -אפשר גם מצטבר – בטבע כלשהוא. גם פארק עירוני מספיק, אם אתם ממש על הדשא או בקרבת עצים ופרחים. טיול בחוף הים, פיקניק ביער, עגלת קפה ספינה חמד, כל פעולה קטנה שתהיה בטבע, תיטיב.

מה ואיך, בהמשך.

5. תדרים מבריאים

תדר הוא שפת היקום.  כבר טסלה הבין שהבנת אנרגיה, רטט ותדר, הם מפתח מופלא לחיים מרתקים בכל היבטיהם. אני משתמשת בתדרים לריפוי. אם בעזרת קריסטלים, או מוסיקת תדרים המתאימה למערכות הגוף ולאיברים השונים, צבעים, שהם הלא רטט, משמשים אותי לטיפולים ממש כולל כאבים ומחלות (נפלא עבור טיפול טבעי ופשוט לילדים,אבל לא רק), הדרך הקלה ביותר להינות מתדרים מרפאים היא להאזין למוסיקה כזו. לשים ברקע רשימת השמעה ולתת לצלילים לעבוד.  באופן כללי, כל מוסיקה אקוסטית איכותית תעשה זאת, אבל יש תדרים ספציפיים לטיפול בבעיות מדויקות כולל קשיים רגשיים כמו חרדות, חוסר בטחון עצמי, כעס, שליליות ועוד והרגיעה עוזרת לנו לתפקד ולהוריד עומס.

6. אור

גם אור הוא תדר, אבל יש חשיבות נוספת שרציתי להדגיש. כמו האלקטרוניקה, גם תאורה מלאכותית יכולה להזיק מבלי שנדע.  שלל המנורות העוצמתיות, מנורות ניאון ועד לד, צורות חסכוניות ומרצדות, יכולת להפריע למוח באופן בלתי נסבל. מכירים את זה כשרואים רכב חרום והוא מרצד בעצבנות ואי אפשר להסתכל עליו ? זה בדיוק המקרה.  גם חשיפה ביתית למנורות בעלות תדר לא נעים למוח, תגרום לאורך זמן, לתחושת עצבנות וחוסר שקט, בפרט אם כל הבית מלא בנורות כאלו.

שימו לב איך אתם מגיבים לאור שבביתכם.  קל לבדוק זאת בקצוות היום, כשאנחנו יותר רגישים, מוקדם בבוקר או מאוחר בלילה. יתכן וכדאי לחזור לנורות ליבון פשוטות ולראות האם יש שינוי.

אני יודעת על עצמי, שכל התאורה במקומות ציבוריים בעיקר בערבים היא בלתי נסבלת ואני נמנעת ממקומות כאלו ככל שאוכל .

 

על הכל אפרט לאורך המסע…

 

איך לשמור על הגוף חם – בלי לדגור על התנור – מדריך מתמלא

→ לפוסט הקודם

בריאות בקלות – שמן מופלא עם שם לא מספיק טוב

→ לפוסט הבא

בריאות בקלות – שמן מופלא עם שם לא מספיק טוב

ארומתרפיה ממש מטעה אותך – היא הרבה יותר מזה

מחקר חדש: ריח פופולרי ועוצמתי שיקל על חרדות, דכאון וכאבי לב

בואי נדבר